DF1B-4S-2.5R
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF1B-4S-2.5R
Description:
CONN RCPT HSG 4POS 2.50MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 28721
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Note Contacts Not Included
Color White
Pitch 0.098" (2.50mm)
Series DF1B
Package Bulk
Features -
Row Spacing -
Contact Type Female Socket
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle
Fastening Type -
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number DF1B
Contact Termination Crimp, IDC
Insulation Material Polyamide (PA), Nylon
Number of Positions 4
Operating Temperature -35°C ~ 85°C