DF22R-3EP-7.92C
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF22R-3EP-7.92C
Description:
CONN PLUG HSG 3POS 7.92MM
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Note Contacts Not Included
Color Black
Pitch 0.312" (7.92mm)
Series EnerBee™ DF22
Package Bulk
Features -
Row Spacing -
Contact Type Male Pin
Mounting Type Panel Mount
Connector Type Plug
Fastening Type Latch Holder
Number of Rows 1
Product Status Last Time Buy
Base Product Number DF22
Contact Termination Crimp
Insulation Material Polyamide (PA), Nylon
Number of Positions 3
Operating Temperature -55°C ~ 85°C