DF30FC-22DP-0.4V(81)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF30FC-22DP-0.4V(81)
Description:
CONN HDR 22POS SMD GOLD
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.016" (0.40mm)
Series DF30
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Surface Mount
Connector Type Header, Center Strip Contacts
Product Status Obsolete
Height Above Board 0.031" (0.80mm)
Number of Positions 22
Mated Stacking Heights 0.9mm