DF30RC-14DP-0.4V(81)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF30RC-14DP-0.4V(81)
Description:
CONN HDR 14POS SMD GOLD
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.016" (0.40mm)
Number of Rows 2
Product Status Obsolete
Height Above Board 0.031" (0.80mm)
Number of Positions 14
Mated Stacking Heights 0.9mm