DF30RC-40DP-0.4V(81)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF30RC-40DP-0.4V(81)
Description:
CONN HDR 40POS SMD GOLD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1242
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.016" (0.40mm)
Number of Rows 2
Product Status Active
Height Above Board 0.031" (0.80mm)
Base Product Number DF30R
Number of Positions 40
Mated Stacking Heights 0.9mm