DF37C-24DP-0.4V(53)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF37C-24DP-0.4V(53)
Description:
CONN HDR 24POS SMD GOLD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 343
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.016" (0.40mm)
Series DF37
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Surface Mount
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Product Status Active
Height Above Board 0.030" (0.75mm)
Base Product Number DF37C
Number of Positions 24
Mated Stacking Heights 0.98mm