DF37C-30DP-0.4V(75)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF37C-30DP-0.4V(75)
Description:
CONN HDR 30POS SMD GOLD
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.016" (0.40mm)
Series DF37
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Surface Mount
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Product Status Obsolete
Height Above Board 0.030" (0.75mm)
Number of Positions 30
Mated Stacking Heights 0.98mm