DF37CJ-34DS-0.4V(53)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF37CJ-34DS-0.4V(53)
Description:
CONN RCPT 34POS SMD GOLD
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.016" (0.40mm)
Mounting Type Surface Mount
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Product Status Last Time Buy
Height Above Board 0.037" (0.95mm)
Base Product Number DF37C
Number of Positions 34
Mated Stacking Heights 1.23mm