DF37NB-16DS-0.4V(75)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF37NB-16DS-0.4V(75)
Description:
CONN RCPT 16POS SMD GOLD
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.016" (0.40mm)
Product Status Active
Height Above Board 0.038" (0.97mm)
Base Product Number DF37N
Number of Positions 16
Mated Stacking Heights 0.98mm