DF37NB-34DS-0.4V(53)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF37NB-34DS-0.4V(53)
Description:
CONN RCPT 34POS SMD GOLD
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.016" (0.40mm)
Number of Rows 2
Product Status Active
Height Above Board 0.038" (0.97mm)
Base Product Number DF37N
Number of Positions 34
Mated Stacking Heights 0.98mm