DF37NB-40DS-0.4V(74)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF37NB-40DS-0.4V(74)
Description:
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.016" (0.40mm)
Number of Rows 2
Product Status Last Time Buy
Height Above Board 0.038" (0.97mm)
Base Product Number DF37N
Number of Positions 40
Mated Stacking Heights 0.98mm