DF40TC-34DP-0.4V(51)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF40TC-34DP-0.4V(51)
Description:
CONN 0.4MM PLUG SMD 34POS
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.016" (0.40mm)
Series DF40T
Package Tape & Reel (TR)
Features Pick and Place, Solder Retention
Mounting Type Surface Mount
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Product Status Active
Height Above Board 0.045" (1.14mm)