
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF51K-24DS-2C(800)
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN RCPT HSG 24POS 2.00MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.342
0.342
10
0.28975
2.8975
25
0.25574
6.3935
50
0.23484
11.742
100
0.22572
22.572
250
0.202654
50.6635
500
0.193439
96.7195
1000
0.161196
161.196
2500
0.147383
368.4575
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Series | SignalBee™ DF51 |
| Package | Bulk |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | DF51K |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Number of Positions | 24 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |