
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF51K-30DS-2C(800)
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN RCPT HSG 30POS 2.00MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.38
0.38
10
0.32015
3.2015
25
0.28234
7.0585
50
0.25935
12.9675
100
0.249185
24.9185
250
0.223744
55.936
500
0.213579
106.7895
1000
0.177992
177.992
2500
0.162735
406.8375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Series | SignalBee™ DF51 |
| Package | Bulk |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | DF51K |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Number of Positions | 30 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |