
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF5A-6DS-5C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN RCPT HSG 6POS 5.00MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3325
0.3325
10
0.2812
2.812
25
0.24776
6.194
50
0.22762
11.381
100
0.218595
21.8595
250
0.196308
49.077
500
0.187397
93.6985
1000
0.156161
156.161
2500
0.142776
356.94
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | White |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Series | DF5 |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | DF5A |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Number of Positions | 6 |
| Operating Temperature | -35°C ~ 85°C |