
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF5A-9S-5C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN RCPT HSG 9POS 5.00MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4845
0.4845
10
0.4256
4.256
25
0.38912
9.728
50
0.36613
18.3065
100
0.35093
35.093
250
0.320378
80.0945
500
0.305121
152.5605
1000
0.251722
251.722
2500
0.228836
572.09
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | White |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Series | DF5 |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | - |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Number of Rows | 1 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | DF5A |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Number of Positions | 9 |
| Operating Temperature | -35°C ~ 85°C |