
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF62B-24EP-2.2C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN PLUG HSG 24POS 2.20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9785
0.9785
10
0.8227
8.227
25
0.78926
19.7315
50
0.77235
38.6175
100
0.738815
73.8815
250
0.67165
167.9125
500
0.604485
302.2425
1000
0.53732
537.32
2500
0.486951
1217.3775
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.087" (2.20mm) |
| Series | DF62 |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Number of Rows | 5 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | DF62 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Number of Positions | 24 |
| Operating Temperature | -35°C ~ 105°C |