
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF62W-2EP-2.2C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN PLUG HSG 2POS 2.20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.558
1.558
10
1.3528
13.528
25
1.29542
32.3855
50
1.26654
63.327
100
1.20897
120.897
250
1.09383
273.4575
500
1.007475
503.7375
1000
0.86355
863.55
2500
0.80598
2014.95
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.087" (2.20mm) |
| Series | DF62W |
| Package | Bulk |
| Features | Water Resistant |
| Row Spacing | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Number of Rows | 1 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | DF62 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Temperature | -35°C ~ 105°C |