
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF62W-9EP-2.2C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN PLUG HSG 9POS 2.20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.3275
2.3275
10
2.0292
20.292
25
1.94294
48.5735
50
1.89981
94.9905
100
1.813455
181.3455
250
1.640764
410.191
500
1.511222
755.611
1000
1.295325
1295.325
2500
1.20897
3022.425
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.087" (2.20mm) |
| Series | DF62W |
| Package | Bulk |
| Features | Water Resistant |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Number of Rows | 3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | DF62 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Number of Positions | 9 |
| Operating Temperature | -35°C ~ 105°C |