
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF63WA-4EP-3.96C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN PLUG HSG 4POS 3.96MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.5175
2.5175
10
2.1869
21.869
25
2.09418
52.3545
50
2.04763
102.3815
100
1.95453
195.453
250
1.768368
442.092
500
1.628756
814.378
1000
1.396072
1396.072
2500
1.303001
3257.5025
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.156" (3.96mm) |
| Series | EnerBee™ DF63W |
| Package | Bulk |
| Features | Waterproof (Mated) |
| Row Spacing | 0.173" (4.40mm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | DF63 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Number of Positions | 4 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |