
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF9-15S-1V(32)
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT 15POS SMD TIN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.121
1.121
10
0.9462
9.462
25
0.90744
22.686
50
0.88806
44.403
100
0.849395
84.9395
250
0.772198
193.0495
500
0.694982
347.491
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| Series | DF9 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Board Guide, Solder Retention |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Tin |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.130" (3.30mm) |
| Base Product Number | DF9-15S |
| Number of Positions | 15 |
| Mated Stacking Heights | 4.3mm |
| Contact Finish Thickness | 39.4µin (1.00µm) |