
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF9-31P-1V(69)
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN HDR 31POS SMD GOLD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.0425
2.0425
10
1.78125
17.8125
25
1.70544
42.636
50
1.66763
83.3815
100
1.591725
159.1725
250
1.440162
360.0405
500
1.326466
663.233
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| Series | DF9 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Board Guide, Solder Retention |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Header, Center Strip Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.130" (3.30mm) |
| Base Product Number | DF9-3 |
| Number of Positions | 31 |
| Mated Stacking Heights | 4.3mm |
| Contact Finish Thickness | 8.00µin (0.203µm) |