
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF9A-41S-1V(22)
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT 41POS SMD TIN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.0425
2.0425
10
1.78125
17.8125
25
1.70544
42.636
50
1.66763
83.3815
100
1.59182
159.182
250
1.4402
360.05
500
1.326504
663.252
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| Series | DF9 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Tin |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.130" (3.30mm) |
| Base Product Number | DF9A |
| Number of Positions | 41 |
| Mated Stacking Heights | 4.3mm |
| Contact Finish Thickness | - |