
onsemi
Product No:
DFB25100
Manufacturer:
Package:
TS-6P
Batch:
-
Description:
BRIDGE RECT 1PHASE 1V 25A TS6P
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8025
2.8025
10
2.51465
25.1465
100
2.06017
206.017
500
1.753795
876.8975
1000
1.479112
1479.112
2000
1.405154
2810.308
5000
1.352325
6761.625
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Diode Type | Single Phase |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-SIP, TS-6P |
| Product Status | Not For New Designs |
| Base Product Number | DFB25 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | TS-6P |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1 kV |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 1000 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 25 A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 25 A |