
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
DG211CSE+
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Description:
IC SW SPST-NCX4 175OHM 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.441
6.441
10
5.81875
58.1875
25
5.54838
138.7095
100
4.817545
481.7545
250
4.601002
1150.2505
500
4.195029
2097.5145
1000
4.059692
4059.692
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Crosstalk | -90dB @ 100kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | - |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | SPST - NC |
| Charge Injection | - |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | DG211 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| On-State Resistance (Max) | 175Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 18V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 1µs, 500ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | - |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 5nA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 5pF, 5pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | - |