
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
DG401CJ+
Manufacturer:
Package:
16-PDIP
Batch:
-
Description:
IC SWITCH SPST-NOX2 45OHM 16DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.7685
8.7685
10
7.92205
79.2205
25
7.55326
188.8315
100
6.55842
655.842
250
6.263616
1565.904
500
5.710944
2855.472
1000
5.472
5472
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Crosstalk | -90dB @ 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| -3db Bandwidth | - |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | SPST - NO |
| Charge Injection | 10pC |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | DG401 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| On-State Resistance (Max) | 45Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 20V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 150ns, 100ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 10V ~ 30V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 500pA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 12pF, 12pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 500mOhm |