
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
DG419CJ+
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Description:
IC SWITCH SPDT X 1 35OHM 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.372
7.372
10
6.65855
66.5855
25
6.34904
158.726
100
5.51266
551.266
250
5.2649
1316.225
500
4.80035
2400.175
1000
4.6455
4645.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Crosstalk | -85dB @ 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| -3db Bandwidth | - |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | SPDT |
| Charge Injection | 3pC |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | DG419 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| On-State Resistance (Max) | 35Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 20V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 175ns, 145ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 10V ~ 30V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 250pA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 8pF, 8pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 3Ohm (Max) |