
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
DG419DY+
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC SWITCH SPDT X 1 35OHM 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.5455
6.5455
10
5.9147
59.147
25
5.63958
140.9895
100
4.89668
489.668
250
4.676622
1169.1555
500
4.26398
2131.99
1000
4.12643
4126.43
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Crosstalk | -85dB @ 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | SPDT |
| Charge Injection | 3pC |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | DG419 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| On-State Resistance (Max) | 35Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 20V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 175ns, 145ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 10V ~ 30V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 250pA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 8pF, 8pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 3Ohm (Max) |