
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
DG419LDJ+
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Description:
IC SWITCH SPDT X 1 35OHM 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.607
8.607
10
7.77765
77.7765
25
7.41532
185.383
100
6.438815
643.8815
250
6.149426
1537.3565
500
5.606843
2803.4215
1000
5.37225
5372.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Crosstalk | -86dB @ 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| -3db Bandwidth | - |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | SPDT |
| Charge Injection | 15pC |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | DG419 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| On-State Resistance (Max) | 35Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 20V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | - |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 9V ~ 36V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 250pA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 8pF, 8pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 100mOhm |