
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
DG528CWN+
Manufacturer:
Package:
18-SOIC
Batch:
-
Description:
IC MUX 8:1 450OHM 18SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.1555
10.1555
10
9.1713
91.713
25
8.74418
218.6045
100
7.59259
759.259
250
7.25135
1812.8375
500
6.611525
3305.7625
1000
6.39825
6398.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Crosstalk | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | - |
| Package / Case | 18-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | - |
| Charge Injection | 4pC |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | DG528 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 18-SOIC |
| On-State Resistance (Max) | 450Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 20V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 1.5µs, 1.5µs |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 5V ~ 30V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 5nA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 8:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 5pF, 25pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 27Ohm |