
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
DME1W3P3K-F
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 3.3UF 10% 100VDC RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.7525
3.7525
10
3.0229
30.229
50
2.5992
129.96
100
2.35752
235.752
500
1.753016
876.508
1000
1.63211
1632.11
2500
1.571661
3929.1525
5000
1.541432
7707.16
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Series | DME |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 3.3 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.728" L x 0.354" W (18.50mm x 9.00mm) |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Voltage Rating - AC | 65V |
| Voltage Rating - DC | 100V |
| Height - Seated (Max) | 0.709" (18.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |