DQ12AB6FF15
Banner Engineering Corporation
Product No:
DQ12AB6FF15
Description:
WORLD-BEAM DQ12 SERIES: FIXED-FI
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series DQ12
Package Bulk
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Red (645nm)
Response Time 850µs
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 0.591" (15mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection IP67
Output Configuration Light-On
Operating Temperature -20°C ~ 55°C