
Eaton - Electronics Division
Product No:
DRA73-100-R
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 10UH 2.11A 64 MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.166
2.166
10
2.00355
20.0355
25
1.83654
45.9135
50
1.5694
78.47
100
1.40239
140.239
250
1.202054
300.5135
500
1.135288
567.644
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Type | Wirewound |
| Series | DRA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 10 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | - |
| Size / Dimension | 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm) |
| DC Resistance (DCR) | 64mOhm |
| Current Rating (Amps) | 2.11 A |
| Height - Seated (Max) | 0.140" (3.55mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 165°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 2.39A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |