
Eaton - Electronics Division
Product No:
DRA73-330-R
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 33UH 1.25A 183MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.1565
2.1565
10
1.9893
19.893
25
1.824
45.6
50
1.55857
77.9285
100
1.392795
139.2795
250
1.19377
298.4425
500
1.12746
563.73
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Type | Wirewound |
| Series | DRA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 33 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | - |
| Size / Dimension | 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm) |
| DC Resistance (DCR) | 183mOhm |
| Current Rating (Amps) | 1.25 A |
| Height - Seated (Max) | 0.140" (3.55mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 165°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 1.35A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |