
Eaton - Electronics Division
Product No:
DRA73-R33-R
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 330NH 8.42A 4 MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.565
2.565
10
2.36645
23.6645
25
2.16904
54.226
50
1.85345
92.6725
100
1.656325
165.6325
250
1.41968
354.92
500
1.340811
670.4055
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Type | Wirewound |
| Series | DRA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 330 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | - |
| Size / Dimension | 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm) |
| DC Resistance (DCR) | 4mOhm |
| Current Rating (Amps) | 8.42 A |
| Height - Seated (Max) | 0.140" (3.55mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 165°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 14.8A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |