
Eaton - Electronics Division
Product No:
DRA74-220-R
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 22UH 1.68A 100MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.242
2.242
10
2.07005
20.7005
25
1.89734
47.4335
50
1.62127
81.0635
100
1.44875
144.875
250
1.241802
310.4505
500
1.172794
586.397
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Type | Wirewound |
| Series | DRA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 22 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | - |
| Size / Dimension | 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm) |
| DC Resistance (DCR) | 100mOhm |
| Current Rating (Amps) | 1.68 A |
| Height - Seated (Max) | 0.171" (4.35mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 165°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 1.96A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |