
Eaton - Electronics Division
Product No:
DRA74-330-R
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 33UH 1.37A 151MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.8525
1.8525
10
1.71285
17.1285
25
1.57054
39.2635
50
1.34197
67.0985
100
1.199185
119.9185
250
1.0279
256.975
500
0.970786
485.393
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Type | Wirewound |
| Series | DRA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 33 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | - |
| Size / Dimension | 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm) |
| DC Resistance (DCR) | 151mOhm |
| Current Rating (Amps) | 1.37 A |
| Height - Seated (Max) | 0.171" (4.35mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 165°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 1.61A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |