
Eaton - Electronics Division
Product No:
DRA74-331-R
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 330UH 435MA 1.5OHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.7835
2.7835
10
2.57355
25.7355
25
2.35904
58.976
50
2.0159
100.795
100
1.80139
180.139
250
1.544016
386.004
500
1.45825
729.125
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Type | Wirewound |
| Series | DRA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 330 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | - |
| Size / Dimension | 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm) |
| DC Resistance (DCR) | 1.5Ohm |
| Current Rating (Amps) | 435 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.171" (4.35mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 165°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 514mA |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |