
Texas Instruments
Product No:
DRV10975ZRHFR
Manufacturer:
Package:
24-VQFN (5x4)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MTR DRV MULTPHS 6.5-18V 24QFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.641
2.641
10
2.37215
23.7215
25
2.23782
55.9455
100
1.90665
190.665
250
1.790256
447.564
500
1.566474
783.237
1000
1.297938
1297.938
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | Analog, I²C, PWM |
| Technology | Power MOSFET |
| Applications | Appliance |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 6.5V ~ 18V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 1.5A |
| Voltage - Supply | 6.5V ~ 18V |
| Base Product Number | DRV10975 |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Motor Type - Stepper | Multiphase |
| Output Configuration | Half Bridge (3) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 24-VQFN (5x4) |