
Texas Instruments
Product No:
DRV10983PWP
Manufacturer:
Package:
24-HTSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MOTOR DRIVER 8V-28V 24HTSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.4745
4.4745
10
4.02135
40.2135
25
3.80152
95.038
100
3.294505
329.4505
250
3.125538
781.3845
500
2.804533
1402.2665
1000
2.365272
2365.272
2500
2.247006
5617.515
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | Analog, I²C, PWM |
| Technology | Power MOSFET |
| Applications | Appliance |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 8V ~ 28V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 2A |
| Voltage - Supply | 8V ~ 28V |
| Base Product Number | DRV10983 |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Motor Type - Stepper | - |
| Output Configuration | Half Bridge (3) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 24-HTSSOP |