
Texas Instruments
Product No:
DRV110APWR
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE DRVR LOW-SIDE 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.337
2.337
10
2.10235
21.0235
25
1.9836
49.59
100
1.68986
168.986
250
1.586728
396.682
500
1.388387
694.1935
1000
1.150374
1150.374
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver |
| Interface | PWM |
| Technology | - |
| Applications | Electromechanical Drivers |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | - |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 330mA |
| Voltage - Supply | 6V ~ 15V |
| Base Product Number | DRV110 |
| Motor Type - AC, DC | - |
| Motor Type - Stepper | - |
| Output Configuration | Low Side |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |