
Texas Instruments
Product No:
DRV110PWR
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE DRVR LOW-SIDE 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.185
2.185
10
1.96365
19.6365
25
1.8525
46.3125
100
1.57833
157.833
250
1.482
370.5
500
1.29675
648.375
1000
1.07445
1074.45
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver |
| Interface | PWM |
| Technology | - |
| Applications | Electromechanical Drivers |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | - |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 330mA |
| Voltage - Supply | 6V ~ 15V |
| Base Product Number | DRV110 |
| Motor Type - AC, DC | - |
| Motor Type - Stepper | - |
| Output Configuration | Low Side |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |