
Texas Instruments
Product No:
DRV201YFMT
Manufacturer:
Package:
6-DSLGA
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MOTOR DRIVER 2.5V-4.8V 6DSLGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
250
1.98683
496.7075
500
1.78277
891.385
1250
1.503536
1879.42
2500
1.428363
3570.9075
6250
1.37466
8591.625
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | I²C |
| Technology | NMOS, PMOS |
| Applications | Camera |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFLGA, DSLGA |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 2.5V ~ 4.8V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 102.3mA |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 4.8V |
| Base Product Number | DRV201 |
| Motor Type - AC, DC | Voice Coil Motor |
| Motor Type - Stepper | - |
| Output Configuration | Half Bridge |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 6-DSLGA |