
Texas Instruments
Product No:
DRV2604YZFR
Manufacturer:
Package:
9-DSBGA
Batch:
-
Description:
IC MOTOR DRIVER 2.5V-5.5V 9DSBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.729
1.729
10
1.55515
15.5515
25
1.46718
36.6795
100
1.25001
125.001
250
1.173744
293.436
500
1.027026
513.513
1000
0.850962
850.962
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | I²C |
| Technology | Power MOSFET |
| Applications | Haptic Feedback |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 9-UFBGA, DSBGA |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 2.5V ~ 5.5V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | - |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 5.5V |
| Base Product Number | DRV2604 |
| Motor Type - AC, DC | ERM, LRA |
| Motor Type - Stepper | - |
| Output Configuration | Differential |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 9-DSBGA |