
Texas Instruments
Product No:
DRV2605LDGSR
Manufacturer:
Package:
10-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MOTOR DRIVER 2V-5.5V 10VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.7835
2.7835
10
2.49755
24.9755
25
2.35638
58.9095
100
2.007825
200.7825
250
1.885256
471.314
500
1.64958
824.79
1000
1.366803
1366.803
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | I²C |
| Technology | Power MOSFET |
| Applications | Haptic Feedback |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 2V ~ 5.5V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | - |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Base Product Number | DRV2605 |
| Motor Type - AC, DC | ERM, LRA |
| Motor Type - Stepper | - |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 10-VSSOP |