
Texas Instruments
Product No:
DRV8143PQDGQRQ1
Manufacturer:
Package:
28-HTSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
AUTOMOTIVE 40-V, 20-A HALF-BRIDG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.168
5.168
10
4.6417
46.417
25
4.38824
109.706
100
3.803135
380.3135
250
3.608062
902.0155
500
3.237524
1618.762
1000
2.730433
2730.433
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | SPI |
| Technology | NMOS |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-PowerTSSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 4.5V ~ 35V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 20A |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 35V |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Motor Type - Stepper | - |
| Output Configuration | High Side |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 28-HTSSOP |