
Texas Instruments
Product No:
DRV8145SQRXZRQ1
Manufacturer:
Package:
16-VQFN-HR (3.5x5.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
AUTOMOTIVE 40-V 46-A HALF BRIDGE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.873
8.873
10
8.0123
80.123
25
7.6399
190.9975
100
6.633565
663.3565
250
6.335436
1583.859
500
5.776437
2888.2185
1000
5.031096
5031.096
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | PWM, SPI |
| Technology | Bi-CMOS |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 4.5V ~ 35V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 46A |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 35V |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Output Configuration | Half Bridge |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-VQFN-HR (3.5x5.5) |