
Texas Instruments
Product No:
DRV8210PDSGR
Manufacturer:
Package:
8-WSON (2x2)
Batch:
-
Description:
11V, 1A H-BRIDGE MOTOR DRIVER, P
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.798
0.798
10
0.70395
7.0395
25
0.66158
16.5395
100
0.53998
53.998
250
0.5016
125.4
500
0.426892
213.446
1000
0.341516
341.516
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | PWM |
| Technology | NMOS |
| Applications | Brushed DC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | - |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 1.76A |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 11V |
| Base Product Number | DRV8210 |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Output Configuration | Half Bridge |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-WSON (2x2) |