
Texas Instruments
Product No:
DRV8212DRLR
Manufacturer:
Package:
SOT-563
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
12-V, 2-A LOW VOLTAGE H-BRIDGE M
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9595
0.9595
10
0.85405
8.5405
25
0.81054
20.2635
100
0.665855
66.5855
250
0.622402
155.6005
500
0.550012
275.006
1000
0.434226
434.226
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | PWM |
| Technology | NMOS |
| Applications | Brushed DC, Camera |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 1.65V ~ 11V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 4A |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 11V |
| Base Product Number | DRV8212 |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-563 |