
Texas Instruments
Product No:
DRV8311HRRWR
Manufacturer:
Package:
24-WQFN (3x3)
Batch:
-
Description:
24V ABS MAX, 3 TO 20V, 3-PHASE B
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.242
2.242
10
2.0159
20.159
25
1.9019
47.5475
100
1.620415
162.0415
250
1.52152
380.38
500
1.33133
665.665
1000
1.103102
1103.102
2500
1.027026
2567.565
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | PWM, SPI |
| Technology | NMOS |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 3V ~ 20V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 5A |
| Voltage - Supply | 3V ~ 20V |
| Base Product Number | DRV8311 |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Motor Type - Stepper | Multiphase |
| Output Configuration | Pre-Driver - Half Bridge (3) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-WQFN (3x3) |